لطفا اندکی تامل فرمایید

محصولات و هداياي تبليغي براي هر شرکتي اهميت ویژه ای دارد. زيرا شرکتها از اين راه خود را به مشتريان معرفی می کنند، با توجه به طيف محصولات گسترده در دسترس ، انتخاب گزینه مناسب موضوع مهمی است. در زير نظرات متخصصين هداياي تبليغاتي در مورد سوالاتی که شما به هنگام خريد و انتخاب هداياي تبليغاتي با آن ها رو به رو می شوید پاسخ داده شده است.

هداياي تبليغاتي مناسب را چگونه انتخاب کنيم؟

1-آيا مشتري به اين هديه احتياج دارد ؟
به نظر مي آيد که اين سوال واضح ترين سوالی است که بايد دانست اما بیشتر مواقع به طور کلي ناديده گرفته مي شود . تصور کنيد که دريافت کننده هديه هستيد .حال به اين فکر کنيد آيا اين هديه را حفظ خواهيد کرد ؟ و يا به گوشه اي پرت کرده وبه فراموشي خواهيد سپرد.

2-آيا مشتري با دريافت اين هديه خوشحال می شود ؟
اگر پاسخ خیر است ، هدیه شما مناسب نیست و باید هدیه دیگری انتخاب کنید. هديه تان بايد بازتابي از نام برند شما و خدمات و فعالیت های شما باشد. هديه اي برگزینید که با فعالیت ها و محصولات شما هماهنگی داشته باشد. به طور مثال يک شرکت خدمات مسافرتي می تواند يک کوله پشتي با نام تجاري اش يا يک توپ بازي هاي ساحلي و يا یک حوله هديه دهد . انتخاب هداياي کاربردي کمک مي کند تا مشتريان همواره اين هديه را به ياد داشته يا روي ميز کار خود قرار دهند .مانند تقويم روميزي، ساعت روميزي، سررسيد، جا قلمي تقويم دار و...

3-هديه اي انتخاب کنيد که بتوان به راحتي آنها را سفارشي کرد .
اقلامی را انتخاب کنيد که به سادگی لوگو شرکت يا شعار تبليغتي تان يا اطلاعات تماس بر روي آن ها حک شود. چيدمان محصولات در طرح ها و رنگ هاي متنوع و مناسب کمک مي کند تا بتوان هداياي تبليغاتي را در کنار برند شرکت حفظ کرد تا محصولات به آسانی قابل شناخت باشند .

4-آيا محصولات قابل اطمينان هستند ؟
هيچ کس هديه اي را دوست ندارد که زود خراب شود و از کار بيفتد حتي اگر رايگان باشد . از ميزان کيفيت هديه ي خود مطمئن شوید و به فکر تصویری باشيد که اين هديه از شما به نمایش خواهد گذاشت . اگر هديه شما کيفيت نداشته باشد سریعا اين تصوير در ذهن مشتري نقش مي بندد که محصولات شما هم کيفيت لازم را ندارند.

5-آيا هديه تان خاص است ؟
بررسی کنيد که رقباي شما از چه هدایایی استفاده می کنند و شما متفاوت عمل کنيد . هدیه متفاوت ديگري را برگزینید، چرا که نشان دهنده مقاومت و ایستادگی شماست. اين کاری است که سود تجارت شما را افزایش می دهد. اگر شرکتي به شما هديه اي مفيد وکارآمد دهد در ذهن شما بيشتر از شرکتي که فقط يک هديه غيرکارآمد داده باقي می ماند.

6-آيا هديه تان متناسب است؟
هديه اي که ميدهيد باید متناسب با رابطه شما با هدیه گیرنده باشد. اين موضوع نه به حجم و ابعاد قرارداد و معامله اي که انجام داده ايد بستگی دارد، نه به ميزان وقتي که براي هدیه گيرنده گذاشته ايد، بلکه به ميزان نزديکي روابط بستگی دارد. فاصله های هديه دادن را از نظر مناسبت ها و تعطيلي ها در نظر بگيريد. توجه داشته باشید کاري نکنيد که احساس رشوه گرفتن داشته باشند.

7-چه زماني براي هديه دادن مناسب است؟
بهترين زمان براي هديه دادن، تعطيلات است. سالروز تولد ممکن است زمان مناسبی نباشد، چرا که هديه گيرنده متوجه مي شود شما دچار زحمت شده ايد و اطلاعاتي را در موردش به دست آورده ايد. سالگرد يک تجارت يا سالگرد زمانی که با هديه گيرنده وارد مرحله تجاري جديدی شده ايد، جزء زمان های مناسب براي هديه دادن می باشد. زمان شروع یک رقابت نیز از مواقع مناسب هدیه دادن می باشد.

سایت های تخصصی گروه نیک

سایر محصولات


تنظیم و توسعه اژانس تبلیغاتی نیک